ژل پروفایلو

ژل پروفایلو ، یک فرمولاسیون منحصر به فرد اسید هیالورونیک می باشد ، که باعث تولید کلاژن و الاستین در پوست می شود. این ماده بعنوان یک آبرسان به جای یک پرکننده عمل می کند ، و از این رو برای کسانی که پوست خسته ، افتاده و پیری دارند ، بسیار شگفت انگیز است ؛ زیرا پوست را به طور کلی شاداب تر و بهتر می کند و به جوانسازی آن می پردازد.

ژل پروفایلو

مزایای تزریق ژل پروفایلو چیست ؟

تزریق ژل پروفایلو حدود 10 دقیقه به طول می انجامد. پروفایلو برخلاف فیلرهای پوستی دیگر ، به جای جایگزینی حجم از دست رفته ، قادر است تا حجم از دست رفته را دوباره احیا کرده و به دلیل توزیع پذیری بالای خود در نواحی نیازمند حجم ، قرار گیرد. این ویژگی های پروفایلو آن را به درمانی ایده آل برای بهبود حالت ارتجاعی و سفتی پوست ، در نواحی همچون گردن ، اطراف دهان و دست ها بدون ایجاد ظاهری مصنوعی تبدیل کرده است.

اغلب افراد جهت سفتی و رفع افتادگی پوست ، انجام درمان در نواحی بین گونه و چانه را تقاضا می کنند. پروفایلو نتایجی قابل توجه را در زمینه کشیدگی پوست به ارمغان آورده ، و ظرف تنها 8 هفته ظاهر ناحیه بین گونه و چانه را بهبود می بخشد.

ژل پروفایلو

چه نواحی برای تزریق ژل پروفایلو مناسب هستند ؟

هر چند این ژل جوانساز عموما به جهت احیای پوست صورت و هیدارته کردن آن (آبرسانی) به انجام می رسد اما نواحی دیگری از بدن نیز می توانند به کمک پروفایلو به طراوات و شادابی مطلوبی دست پیدا کنند ؛ از جمله :

  • گردن
  • دست و پا
  • جلو سینه ( ناحیه دکلته)
  • بازو و زانو

تفاوت فیلرهای پوستی و پروفایلو چیست ؟

ژل پروفایلو برخلاف فیلرهای پوستی یا تزریق ژل ، سبب افزایش حجم پوست نشده و تولید مجدد سلول های بنیادی ، را تحریک می کند. این درمان هر دو لایه های پوست و چربی را به حالت طبیعی خود بازگردانده ، و تولید هر 4 نوع کلاژن را در پوست تحریک می کند. همچنین ، پروفایلو در نواحی از بدن به کار می رود ، که تزریق دیگر فیلرهای پوستی در آن ها امکان پذیر نیست.

ژل پروفایلو

آیا لازم است پیش از تزریق پروفایلو اقدامات آماده سازی خاصی انجام شود ؟

با توجه به این که این فرایند غیر تهاجمی است ، اقدامات آماده سازی پیش از آن، چندان پیچیده و دشوار نمی باشند و تنها به این منظور که ژل اثرگذاری بهتری داشته باشد و ریسک بروز کبودی احتمالی در محل تزریق کاهش پیدا کند ، به انجام می رسند. به عبارتی این موارد برای راحتی بیشتر فرد در حین انجام پروسه و بعد از آن می توانند سودمند باشند.

یکی از اقدامات ، عدم مصرف نوشیدنی های الکلی است؛ چرا که عملکرد مقابل ژل پروفایلو را به همراه دارد. پروفایلو منجر به آبرسانی پوست شده و در طرف دیگر مشروبات الکلی دهیدراته شدن پوست را به همراه دارند. از این بابت بهتر است به مدت 24 ساعت قبل از فرایند ، مصرف نشوند.

دیگر نکته قابل توجه ، مصرف نکردن داروهای رقیق کننده خون است ؛ مثل آسپیرین و داروهای ضد التهاب استروئیدی. بدین نحو احتمال خونریزی و کبودی در ناحیه تزریق ژل پروفایلو کاهش پیدا می کند.

ریکاوری

با توجه به اینکه ژل پروفایلو یک روند جراحی محسوب نمی شود ، بعد از درمان ، به زمان ریکاوری نیاز نخواهد داشت. به شما توصیه می شود ، آرایش کردن را اندکی به تعویق انداخته و سعی کنید ، در طول چند روز اول بعد از درمان ، از استعمال لوازم آرایشی که باعث عرق کردن یا چرب شدن پوست می شوند ، خودداری کنید.

همچنین بهتر است بعد از تزریق ژل پروفایلو از رفتن به سونا اجتناب کرده ، و به منظور فرصت دادن به محصول برای جا افتادن در پوست ، به مدت چند روز از رفتن به باشگاه و آرایش کردن نیز خودداری کنید و تا دو هفته به روی صورت نخوابید. اگر تصمیم به انجام اقداماتی مثل آر اف و سایر اقدامات پوستی را دارید ، حتما قبل از تزریق پروفایلو ، آن ها را انجام دهید.

ژل پروفایلو

نتایج تزریق ژل پروفایلو چه موقع ظاهر می شود ؟

نتایج این فرایند می تواند فوری باشد. مراجعه کنندگان اندکی پس از انجام فرایند تزریق فیلر ، متوجه داشتن ظاهری طبیعی و جوان در نواحی مورد نظر می شوند. افزایش سفتی ، حالت ارتجاعی و بهبود کلی کیفیت پوست ، می تواند پس از گذشت شش ماه از درمان نمایان شود.

ژل پروفایلو

عوارض تزریق پروفایلو چیست ؟

با توجه به سطح تزریق و مکان های مشخص تزریق در پروفایلو ، در دست های یک پزشک مجرب هیچ عارضه
ای نخواهیم داشت.

ژل پروفایلو

هزینه پروفایلو

هزینه ژل پروفایلو در کرج، بر اساس میزان تزریق و دفعات آن متغیر است. معمولا دو تزریق با فاصله ی یک ماه توصیه می گردد و هر تزریق ، شامل ۲سی سی ژل هیالورونیک اسید می باشد. در مواردی که پوست نیاز به تزریق بیشتری داشته باشد ، با صلاحدید پزشک ، با فاصله ی دو ماه تزریق سوم توصیه می گردد. در بیماران با سابقه ی تب خال توصیه می شود ، در تمام اقدامات پوستی قبل از انجام ، پزشک خود را مطلع نمایند.

تزریق ژل پروفایلو چه مدت ماندگاری دارد ؟

به طور معمول با گذشت یک ماه از زمان تزریق پروفایلو ، با توجه به اینکه کلاژن سازی را تحریک نموده ، نتایج آن بر روی پوست قابل مشاهده خواهد بود. نکته قابل ذکر این است که نتیجه حاصل از این فرایند جوانسازی پوست ، دائمی نبوده و به طور میانگین افراد می توانند به مدت 6 ماه تا یکسال از اثر پروفایلو بهره مند شوند.

نکته: فاکتورهای مختلفی می توانند در طولانی یا کوتاه شدن اثر این ژل جوانساز تاثیر گذار باشند ؛ مواردی چون تایپ پوستی ، سن فرد ، عادات و سبک زندگی. به طور مثال کسی که در طول روز سیگار می کشد یا هر نوع دخانیات دیگری را استعمال می کند ، زودتر از افراد دیگر جوانی پوست خود را از دست می دهد.

همانطور که گفته شد اثر ژل پروفایلو همیشگی نبوده و به جهت حفظ اثر و شادابی و طراوت بدست آمده ، لازم است که مجدد توسط بهترین دکتر تزریق پروفایلو در کرج تحت روند تزریق قرار بگیرید.

دکتر سیما ندافی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه