تزریق بوتاکس

وجود چین و چروک در چهره افراد ، که معمولاً در اثر افزایش سن در چهره آن ها پدیدار می گردد، موجب ناراحتی وشکایت آن ها می شود. امروزه به راحتی و با تزریق بوتاکس ، می توان چین و چروک های موجود در پیشانی ، گوشه چشم ها و نواحی دیگر را از بین برد و موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد شد. در این راستا برای اینکه یک نتیجه فوق العاده را کسب کنید خوب است به یک پزشک متخصص همچون دکتر سیما ندافی مراجعه کنید.

 

تزریق بوتاکس - دکتر ندافی

 

 تزریق بوتاکس در کرج ، که یکی از روش های جوانسازی در پوست می باشد ؛ علاوه بر از بین بردن چین و چروک موجود در اطراف چشم ، بین دو ابرو ، پیشانی و غیره ، به منظور اصلاح لب های آویزان و نیز توقف کامل عرق کردن ، با تزریق آن به غدد تعریق استفاده می شود. بوتاکس نوعی سم بوتولیسم است ، که چنانچه در دوز های کم و کنترل شده مورد استفاده قرار گیرد ، نه تنها خطری برای فرد نداشته بلکه سودمند نیز می باشد.

بوتاکس لب

تزریق بوتاکس لب ، موجب ایجاد زیبایی و برجستگی در لب ها می شود. البته این اتفاق در صورتی ممکن است که به نحوی صحیح و اصولی انجام گیرد. لازم به ذکر است که برخلاف فیلر که منجر به حجم دهی به لب و پرکنندگی بافت لب می شود ، و از این طریق لب را برجسته می سازد ، بوتاکس تنها سبب شل شدن ماهیچه های اطراف لب می شود ، و از این طریق و بدون افزودن حجم واقعی به لب ، موجب برجستگی لب می گردد.

آیا استفاده دراز مدت از بوتاکس می تواند موجب فلج دائمی عضله یا کاهش اثرگذاری آن شود ؟

خیر ، عضله در اثر تزریق بوتاکس هرگز دچار فلج دائم نمی شود ؛ بلکه تنها ممکن است به علت تکرار تعداد دفعات تزریق ، نسبت به بوتاکس مقاوم شود و بدین ترتیب از میزان اثرگذاری آن بکاهد.

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند ؟

 1. بانوانی که باردار می باشند.
 2. بانوان در دوران شیردهی
 3. کسانی که بدن آن ها نسبت به بوتاکس واکنش نشان داده است.
 4. افرادی که دارای عفونت در محل تزریق می باشند.
 5. اشخاصی که به بیماری میاستنی گراو مبتلا می باشند.
 6. کسانی که با اختلالات عصبی و عضلانی درگیر هستند.

 

تزریق بوتاکس - دکتر ندافی

نقاط تزریق بوتاکس

از بوتاکس می توان در هر یک از اندام های زیر استفاده نمود :

 • صورت
 • لب
 • پیشانی
 • ابروها
 • زیر چشم ها
 • خطوط خنده
 • گونه ها
 • زیر بغل
 • کف دست

توجه داشته باشید که کاربرد تزریق بوتاکس در نواحی کف دست ها و زیر بغل ، به منظور درمان تعریق بیش از حد در این نواحی می باشد.

درد ناشی از تزریق کردن بوتاکس

آستانه تحمل درد در افراد با یکدیگر متفاوت می باشد ، در صورتی که آستانه درد فرد بسیار پایین است ، می تواند از پزشک درخواست استفاده از سوزن های باریک را داشته باشد.

اثرگذاری بوتاکس

معمولا پس از گذشت 7 الی 10 روز از تزریق نتایج آن نمایان می شود ، اما جهت مشاهده نتیجه نهایی تزریق بوتاکس در کرج ، به دو هفته زمان نیاز می باشد.

 

تزریق بوتاکس - دکتر ندافی

 

ماندگاری بوتاکس

به گفته بهترین دکتر تزریق بوتاکس در کرج مدت زمان ماندگاری ین ماده ، تقریبا 3 الی 4 ماه می باشد ؛ اما در برخی از مواقع دیده می شود که 8 ماه نیز ماندگاری داشته است ؛ افراد در صورت تمایل می توانند تزریق مجدد انجام دهند. لازم به تذکر است پس از هر بار تزریق ، فواصل میانی دو تزریق طولانی تر می شود.

آیا بوتاکس ، روشی جهت پیشگیری از بروز چین و چروک های پوستی می باشد ؟

عدم بروز چین و چروک های پوستی ، به این معنی نمی باشند که افراد نمی توانند از روش جوانسازی تزریق بوتاکس استفاده کنند ، بلکه آن ها به کمک این روش می توانند از بروز چین و چروک جلوگیری کنند ؛ بنابراین بوتاکس روشی پیشگیرانه نیز محسوب می شود.

آیا امکان رفع چین های عمیق با تزریق بوتاکس وجود دارد ؟

ممکن است نتوان تنها با انجام این پروسه جوانسازی ، چین و چروک های عمیق را برطرف کرد ، لذا در چنین مواردی می بایست پس از گذشت مدتی از بوتاکس ، مجددا به پزشک متخصص مراجعه نمود و در صورت نیاز از سایر روش های درمانی استفاده نمود.

بهترین زمان تزریق کردن بوتاکس

توصیه می شود تزریق بوتاکس در سنین پایین انجام نشود ؛ مگر در مواردی که فرد پس از طی دوران بلوغ در چهره خود با چین های قابل ملاحظه ای مواجه شده باشد.

آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد ؟

خیر ، در صورتی که تزریق  به نحو اصولی و توسط پزشک متخصص انجام شود ، هرگز عوارضی به دنبال نخواهد داشت. البته برخی علائم پس از انجام این پروسه جوانسازی ممکن است به وجود آیند ، که نگران کننده نیستند و با رعایت صحیح مراقبت های پس از تزریق ، حداکثر پس از 7 روز و به سهولت مرتفع خواهند شد. برخی از این علائم عبارتند از:

 • قرمزی و تورم پوست
 • احساس سنگینی و التهاب در پوست
 • حس سوزن سوزن شدن در موضع تزریق

 لازم به ذکر است که چنانچه تزریق بوتاکس در اماکن غیر معتبر و در نواحی غیر صحیح صورت و توسط افراد فاقد تخصص انجام گیرد ، می تواند عوارض وخیم و حادی در پی داشته باشد.

کاربردهای بوتاکس

 • رفع خطوط اخم
 • رفع خطوط عرضی در ناحیه پیشانی
 • رفع چین و چروک های موجود روی بینی
 • رفع چین و چروک های عمودی و عرضی گردن
 • رفع چروک های لب بالایی
 • رفع چروک های گوشه دهان
 • بالا بردن گوشه خارجی ابروها به صورت جزئی

 

تزریق بوتاکس - دکتر ندافی

 

لزوم رعایت اقدامات قبل و بعد از تزریق بوتاکس

رعایت و انجام توصیه ها و اقدامات قبل از و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ، موجب دستیابی به بهترین نتیجه از تزریق ، داشتن یک تزریق ایمن و ایجاد تسریع در روند بهبودی خواهد شد.

اقدامات قبل از تزریق

 1. انتخاب پزشک مجرب و باتجربه اولین و مهم ترین اقدام می باشد.
 2. به مدت 2 هفته از مصرف داروهایی همچون بروفن که موجب انعقاد خون می شوند، خودداری نمایید.
 3. در صورت باردار یا شیرده بودن به هیچ وجه تزریق را انجام ندهید.
 4. در صورت داشتن حساسیت دارویی پزشک خود را در جریان بگذارید.
 5. از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات به مدت 2 هفته پیش از تزریق ، اجتناب کنید.
 6. هنگام مراجعه برای تزریق آرایش نکرده و کمپرس آب سرد به همراه داشته باشید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 1. بروز مقداری ورم و در برخی موارد کبودی بعد از انجام تزریق طبیعی بوده و بعد از گذشت چند ساعت رفع خواهد شد.
 2. به منظور کاهش تورم و جلوگیری از ایجاد کبودی، از کمپرس آب سرد استفاده نمایید.
 3. داشتن احساس سنگینی و کرختی در محل تزریق طبیعی است.
 4. به هیچ وجه نقاط تزریق را ماساژ ندهید.
 5. از انجام فعالیت های سنگین اجتناب نمایید.
 6. به افرادی که تزریق انجام داده اند ، توصیه می شود مدت زمان کوتاهی از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کنند.
 7. بهتر است کسانی که تزریق انجام داده اند ، تا مدتی از مصرف داروهایی که سبب بروز اختلال در انعقاد خون می شوند ، اجتناب کنند.
 8. کسانی که تزریق بوتاکس انجام داده اند ، باید در صورت بروز هر گونه علائم مشکوک سریعا به پزشک خود مراجعه نمایند.
 9. بهتر است پس از تزریق به مدت  24 ساعت ناحیه تزریق ، در معرض تماس با آب قرار نگیرد.
 10. افرادی که تزریق انجام داده اند باید تا مدتی از ماساژ ناحیه ای که در آن تزریق انجام شده ، پرهیز کنند.
 11. بیماران در دوران نقاهت تزریق باید از قرار گرفتن در معرض گرما و حمام آفتاب خودداری کنند.
 12. افراد تا مدت کوتاهی پس از بوتاکس از انجام ورزش منع می شوند.
 13. پزشک به افراد توصیه می کند تا ۴ ساعت پس از انجام این پروسه دولا نشده و به مدت چند شب در زمان خواب و استراحت به منظور قرار گرفتن سر در مکانی بلند تر از بدن دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

 

تزریق بوتاکس - دکتر ندافی

 

هزینه تزریق کردن بوتاکس به چه صورت است ؟

هزینه تزریق بوتاکس در کرج با توجه به دستمزد پزشک، میزان ماده مصرفی و مورد نیاز و غیره تعیین شده و دکتر سیما ندافی پس از معاینه کامل هزینه دقیق را خدمت شان اعلام خواهد کرد.

تفاوت بوتاکس با ژل و فیلرهای پوستی در چیست ؟

به لحاظ زیبایی ، باید گفت که بوتاکس و فیلرهای پوستی هر دو هدف یکسانی دارند. به عبارتی تزریق هر یک از آن ها به جهت کاهش چین و چروک های پوستی به انجام می رسد و چهره ای شاداب و جوان تر را حاصل می کند. اما برخلاف هدف یکسانی که دارند ، نحو عملکرد بوتاکس و ژل های جوانساز برای رسیدن به خواسته مشترک ، متفاوت می باشد. تفاوت در ترکیب سازنده هر یک موجب می گردد که اثرگذاری آن ها نیز با همدیگر فرق داشته باشد. بوتاکس که نوعی نوروتوکسین محسوب می شود از سم باکتریایی بوتولینوم تهیه شده درحالیکه ماده اصلی ژل های جوانساز مواد طبیعی مثل کلاژن و هیالورونیک اسید هستند. بوتاکس با فلج کردن عضلات به کاهش چین و چروک منجر شده اما در طرف دیگر فیلرهای پوستی با حجم دهی به نقاطی از صورت و آبرسانی پوست در جوان شدن آن موثر می باشند. این که کدامیک از روش های جوانسازی مناسب شما است را بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. ایشان پس از بررسی مشکلات پوستی تان و آگاهی از خواسته های شما ، می تواند در امر انتخاب پروسه مناسب به شما کمک بسیاری کند.

برای حفظ نتیجه بوتاکس باید چه کار کرد ؟

این را می دانید که اثرگذاری بوتاکس دائمی نبوده و بسته به محل تزریق بوتاکس ، برند مورد استفاده و واکنش بدن فرد ، ماندگاری آن می تواند بین 3 الی 6 ماه متغیر باشد. بعد از این مدت ، رفته رفته چین و چروک ها ، نه به شدت قبل ، اما مجدداً بر روی پوست پدیدار می شوند. از این بابت برای اینکه نتیجه مطلوب شما حفظ شود و نشانه های پیری دوباره نمایان نگردند ، بایستی برای تزریق مجدد اقدام کنید. این را هم بدانید که مهم تر از موارد فوق ، تکنیک و تجربه پزشک در تزریق بوتاکس می باشد. خیلی مهم است که ماده بوتاکس در محل درستی تزریق گردد تا اثر گذاری خوب و ماندگاری داشته باشد. در صورتی که به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید ایشان با تکنیک و تجربه بالای خود بوتاکس را به درستی در زیر پوست تزریق کرده و نتیجه مطلوب و ماندگاری را حاصل می کند. همچنین این مسئله که به چند مرتبه تزریق نیازمند هستید و ممکن است چه تعداد واحد برایتان تزریق گردد به تشخیص و صلاحدید پزشک و همچنین عمق چروک های نمود یافته بر روی پوست بستگی دارد.

فی الواقع بوتاکس هم نقش پیشگیری کننده دارد هم نقش درمان کننده و تا زمانی که چین های صورت حالت دینامیک و پویا داشته باشند و تبدیل به چین های استاتیک و ماندگار نشده باشند که در حالت عادی ما آن چین را روی صورت مشاهده می کنیم ، بوتاکس می تواند نقش بسیار خوبی را برای از بین بردن آن خطوط بازی کند.

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

دکتر سیما ندافی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه