جراحی بینی در مردان

جراحی بینی در مردان نیز همچون خانم ها طرفدار داشته و بسیاری از آقایان مایل اند که با انجام  رینوپلاستی ، ایرادات ظاهری بینی خود را رفع نموده و وضعیت ظاهری خود را بهبود بخشند. شما هم می خواهید بدانید فرق انجام این عمل میان آقایان و بانوان چیست؟ اصلا چرا این دو پروسه از هم جدا شده اند؟ برای انجام این فرآیند باید در چه مواردی دقت داشته باشید؟ پس با دکتر سیما ندافی همراه باشید و این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

جراحی بینی مردانه + دکتر سیما ندافی

 

یکی از نگرانی های آقایان ، حفظ ظاهر مردانه آن‌ها بعد از عمل جراحی بینی است. جراحی بینی مردانه عملی است که ظاهر فانتزی را به بینی آن ها نمی بخشد. در واقع، در اکثر موارد منظور از عمل بینی مردانه ، برطرف کردن مشکلات بزرگ مثل قوز است و بیشتر بیماران حاضر نیستند بینی آن ها سر بالا و عروسکی شود. این درخواست به فرهنگ ما ایرانیان برمی گردد. البته امروزه این فرهنگ کم رنگ شده و میل به داشتن بینی ظریف در بین آقایان نیز مشاهده می شود. طبق امارهای ارائه شده، جراحی بینی آقایان یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی برای مردان است. علاوه بر این، تقریباً 18 درصد از کل عمل های دماغ مربوط به جراحی بینی در مردان است.

یک جراح خوب بینی در کرج پیش از انجام عمل جراحی بینی مردانه بررسی های لازم را بر روی صورت فرد انجام داده و بهترین فرم بینی متناسب با چهره او را برای شخص در نظر خواهد گرفت.

ویژگی های بینی مردانه

اکثر مردان تمایلی به داشتن بینی‌های فانتزی و نیمه فانتزی و غیر متعارف ندارند و بینی‌های نچرال و طبیعی را ترجیح می‌دهند. به طور کلی مهمترین معیارهای مشاهده شده در بینی مردان عبارتند از:

 • اندازه طبیعی
 • بین سوراخ های بینی تقارن باشد
 • طول بینی مناسب و نداشتن قوس
 • متناسب بودن ارتفاع و اندازه پره های بینی

رعایت تمام این استانداردها باعث می شود تا نتیجه عمل بینی مردان طبیعی تر باشد.

در جراحی بینی مردان چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

رفع مشکلات ظاهری و اصلاح اختلال  عملکرد تنفسی در عمل بینی مردان  باید تا حد امکان انجام شود. مثل اصلاح انحراف تیغه بینی ، رفع عیوب مادر زادی و یا عوارض تصادف‌ها و شکستگی ها.

با اینکه فرم بینی یک مسئله سلیقه ای است ، اما با این حال استانداردهای کلی وجود دارند که با رعایت آن ها می توان به یک بینی مردانه و شیک دست یافت. در ادامه برخی از نکاتی که باید در این عمل رعایت شوند را ذکر کرده ایم :

 • حفظ شکل طبیعی و مردانه

حفظ ظاهر مردانه مهمترین اصل در جراحی بینی مردان است. باید از ایجاد شکل های زنانه مانند قوس و اندازه خیلی کوچک خودداری شود.

در شکل ظاهری بینی مردانه اندازه طبیعی ، تقارن بین سوراخ‌ها تا حد امکان، متناسب بودن ارتفاع و اندازه پره های بینی حایز اهمیت می‌باشند.

زاویه بینی و پیشانی و زاویه ی بینی با لب  باید به گونه‌ای باشد که نمایانگر ویژگی‌های مردانه بماند. بینی خیلی قوس دار یا خیلی سر بالا برای آقایان مناسب نمی‌باشد.

پهنای بینی باید مناسب با سایر اجزای صورت باشد و نباید خیلی باریک شود که ظاهر زنانه به خود بگیرد.

فیلم عمل بینی مردانه توسط دکتر ندافی

 • نوک بینی طبیعی

زاویه نوک بینی و لب‌ها در حالت طبیعی در مردان باید ۹۰-۹۵ درجه حفظ شود. هر چقدر این زاویه بیشتر باشد بینی سر بالاتر و زنانه تر خواهد شد و سوراخ‌های بینی نمایان تر می‌شود.

مشکلات شایع بینی در آقایان

مشکلات زیبایی در بینی مردان ، شامل موارد زیادی می شود که برخی را در این قسمت ذکر کرده ایم:

 • وجود قوز بزرگ روی بینی
 • بزرگ بودن اندازه بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • بزرگ بودن بیش از حد سوراخ ها
 • وجود دفورمیتی ها روی بینی
 • پهن بودن بینی
 • پوست ضخیم

هر چند که این مشکلات به خاطر ژنتیک و قومیت ایجاد می‌شود ؛ اما ممکن است شکستگی و آسیب‌های مختلف نیز باعث بروز ایرادات بینی شود.

مشکلات تنفسی در آقایان

همانطور که ذکر شد آقایان بیشتر در معرض آسیب هستند و اتفاقاتی که ممکن است در کودکی رخ داده باشد، باعث بروز مشکلات عدیده  شده باشد .برای مثال با شکستن بینی امکان دارد دریچه های داخل بینی و راه تنفسی نیز بسته شود. در چنین شرایطی علاوه بر برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی ، نیاز است تا عمل درمانی  نیز به انجام برسد و این مشکلات رفع شوند.

تفاوت عمل بینی مردان و زنان در چیست؟

 1. ساختار آناتومیکی

ضخامت پوست: پوست بینی مردان عموماً ضخیم‌تر از زنان است که می‌تواند روی نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد.

غضروف‌ها: غضروف‌های بینی مردان معمولاً قوی‌تر و محکم‌تر هستند، که جراح باید این موضوع را در طراحی و انجام جراحی مد نظر قرار دهد.

 1. تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی

انتظارات زیبایی‌شناختی: مردان معمولاً به دنبال نتایجی هستند که طبیعی‌تر و کمتر آشکار باشد. آنها بیشتر به بهبود ظاهر طبیعی خود تمایل دارند تا تغییرات بزرگ و نمایان.

هدف از جراحی: مردان معمولاً به دلیل مشکلات تنفسی، انحراف تیغه بینی، یا بهبود جزئی زیبایی دست به جراحی می‌زنند.

 1. نکات فنی و تکنیکی

استفاده از تکنیک‌های خاص: جراحان معمولاً از تکنیک‌های خاصی برای کار با غضروف‌های قوی‌تر و پوست ضخیم‌تر استفاده می‌کنند.

پیشگیری از عدم تقارن: به دلیل ماهیت پوست و غضروف مردان، توجه ویژه به پیشگیری از عدم تقارن بسیار مهم است.

 1. فرایند بهبودی

زمان بهبودی: فرایند بهبودی ممکن است به دلیل ضخامت پوست و قویتر و بزرگتر بودن بینی در مردان ، طولانی‌تر باشد.

مراقبت‌های پس از جراحی: نیاز به مراقبت‌های دقیق و منظم پس از جراحی برای جلوگیری از عوارض و بهبود سریع‌تر.

بهترین فرم بینی مردانه

فرم بینی سلیقه‌ای است اما اکثر مردان ترجیح می‌دهند بینی طبیعی داشته باشند اگرچه برخی از مردان تمایل زیادی به تغییر ظاهر بینی خود دارند ؛ اما اکثر جراحان توصیه می‌کنند که از اصلاح بیش از حد بینی خودداری شود زیرا تغییرات زیاد وکوچک کردن بینی می‌تواند مشکلات جدی تنفسی و ظاهری ایجاد کند.

از طرف دیگر اکثر آقایان دارای بینی های بزرگ و گوشتی هستند که به علت بالا بودن ضخامت پوست ، مدل بینی فانتزی و نیمه فانتزی برای آنان مناسب نمی‌باشد.

عمل جراحی زیبایی بینی در مردان دارای ویژگی‌ها و نکاتی است که باید به‌صورت تخصصی مد نظر قرار گیرد. جراحی در مردان نیازمند توجه به ویژگی های آناتومیک خاص، انتظارات زیبا شناختی و نکات فنی و تکنیکی مربوطه است و مدیریت صحیح این عوامل می‌تواند در دستیابی به نتایج مطلوب و رضایت بخش برای بیماران  کمک کننده باشد.

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

دکتر سیما ندافی

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه